Szkoła Podstawowa nr 64

Zlot Austria 2017

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza MDP UNILEVER Bydgoszcz reprezentowała Związek OSP RP podczas  jubileuszowego spotkania MDP z Austrii i zaproszonych innych krajów Europy. Spotkanie odbyło się w dniach 24-28.08. br. w austriackim GOTZIS. Całość miała miejsce na przedpolach miejscowości w przygotowanym obozie, gdzie każdy z uczestników musiał na początek przygotować sobie obozowisko wraz z namiotem i wyposażeniem. Program spotkania był wypełniony zabawami integracyjnymi, wycieczkami krajoznawczymi, rozegraniem zawodów niekonwencjonalnych. Łącznie w spotkaniu udział wzięło 60 drużyn wystawionych w zawodach.

Nasz kraj reprezentowało 10 osób z MDP UNILEVER i MDP TELEFONIKA KABLE.

Wspaniała atmosfera, zabawy i integracji podczas pobytu w Austrii dostarczyła wielu niezapomnianych chwil i wrażeń. Organizatorzy zadbali o to by uatrakcyjnić spotkanie różnymi pokazami i szkoleniami. Można było np. wymienić się doświadczeniami, porozmawiać, poznać nowych ludzi, doskonalić umiejętności językowe, nawiązać nowe znajomości a także zwiedzić ciekawą okolicę.

Udział w obozie jak i zawody oraz cały pobyt był dla wszystkich ogromnym zaszczytem i nagrodą za dotychczasową działalność oraz motywacją do dalszych działań. Reprezentowanie Związku OSP i naszego kraju dodatkowo podniosło rangę wyjazdu. Idea spotkania jak najbardziej trafia do młodych ludzi, którzy chętnie biorą udział w tego typu działaniach. Pokazuje to, że MDP jest bardzo potrzeba w lokalnej społeczności. Czas spędzony na wyjeździe był pełen atrakcji, radości, zabawy. Niezapomniane chwile oraz przeżycia zostaną z nami na bardzo długo. Spotkanie to było dla nas ogromną nagrodą i wyróżnieniem. Udało nam się poznać ciekawych ludzi, z którymi chcemy nawiązać współpracę.

 Ciężko wyrazić wdzięczność, ale mówimy DZIĘKUJĘ !!!

Opiekun Beata Konarska-Nowak