Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA - 2014

31 maja 2014 roku po raz kolejny odbył się Osiedlowy Festyn z okazji Dnia Dziecka! Na terenie zielonym przy basenie "Sardynka" dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół nr 27 oraz Rada Osiedla Osowa Góra- organizatorzy festynu- przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych :)

Można było pomalować paznokcie w zwierzęce wzorki, doczepić warkocz, ozdobić twarz, wziąć udział w konkursie plastycznym "Moje marzenia" oraz wywróżyć przyszłość ... Atrakcje te zapewnili wolontariusze, uczniowie klasy 1b, 3b i d oraz Samorząd Uczniowski. Tego dnia tradycyjnie już działała "Świetlica pod chmurką" z szeroką ofertą zabaw , a ciekawe propozycje książkowe przygotowala biblioteka szkolna, która do każdej zakupionej lektury dodawała pyszne jabłuszko! Biblioteka nie byla jedyną, która dbała o zdrowie. Mieszkańcy mogli zasięgnąć porady, jak dbać o siebie na stoisku firmy Herbalife.

Na piknikowej scenie mogliśmy podziwiać występy  wokalne zespołów i wokalistów oraz tancerzy ze Szkoły Podstawowej nr 64, Gimnazjum nr 32 , "Shakiry" i "Rihanny" z Kacperkowego Światka oraz popisy absolwentów!

Wiele radości dostarczyli młodzi aktorzy z 1c w przekomicznym przedstawieniu "Kopciuszka".

Swoje stoisko przygotowały także byłe wolontariuszki z naszego gimnazjum, obecnie uczennice VIII LO, które kontynuują dzieło niesienia pomocy innym.

Na boiskach sportowych przez cały czas trwania festynu odbywały się mecze, konkursy zręcznościowe . Na dużej sali gimnastycznej mistrzowie celuloidowej piłeczki mierzyli swe siły w tenisie stołowym. Miały też miejsce zmagania o Puchar Rady Osiedla w piłce nożnej. Wielkich emocji dostarczył także mecz piłkarski rodzice-nauczyciele (wynik nieistotny, ważne wrażenia dostarczone kibicom)!

Między budynkiem szkoły a basenem działało miasteczko komunikacyjne, a festynowi towarzyszyły pokazy drużyny pożarniczej, harcerzy, policji wodnej.

Zgłodniali i spragnieni mogli zaspokoić swe potrzeby pod namiotem gastronomicznym.

Dopisała pogoda, frekwencja mieszkańców, a przede wszystkim uśmiechy na buziach dzieci!

zobacz zdjęcia

********************************************************************************8

Osiedlowy Festyn Ekologiczny połączony z obchodami Dnia Dziecka

Dnia 18 maja 2013 r. na przyszkolnym terenie sportowym miał miejsce Osiedlowy Festyn Ekologiczny połączony z obchodami Dnia Dziecka.Organizatorem imprezy był nasz Zespół Szkół oraz Rada Osiedla Osowa Góra.

Celem przedsięwzięcia było przybliżenie mieszkańcom nowych zasad segregowania odpadów, uczulenie na ten problem najmłodszych, a przede wszystkim uczczenie zbliżającego się Dnia Dziecka. Mieszkańcy, którzy przybyli punktualnie o godzinie 10 , zostali powitani przez Przewodniczącego Rady Osiedla i Dyrektora Zespołu Szkół nr 27.

Na scenie festynowej wystąpili artyści z zerówki, Przedszkola nr 12, z „Kacperkowego Światka”. Można było zobaczyć pokaz taneczny szkoły GABI. Na zakończenie zaśpiewali wokaliści z gimnazjum.

W godzinach od 10 do 14 mieszkańcy osiedla  dostarczali do punktów selektywnej zbiórki , zorganizowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy  odpady, za które otrzymali talon na zakup roślin na stoisku ogrodniczym.

Imprezie towarzyszyły liczne konkursy i zabawy sportowe. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Tolerancji  i uczniowie gimnazjum przygotowali stoiska, przy których dzieci rysowały prace o tematyce ekologicznej, mogły mieć pomalowaną twarz i zrobiony tatuaż. Zainteresowaniem cieszyła się przeniesiona na powietrze „Ekoświetlica pod chmurką”, która zapraszała najmłodszych do rozwiązywania krzyżówek, rebusów i ciekawych konkursów związanych z ochroną środowiska.

Na kiermaszu książek biblioteki szkolnej można było zakupić interesujące pozycje. Chętni mogli zobaczyć pokaz ochotniczej straży pożarnej, a odważni potrenować pod okiem wspaniałych dziewcząt ze Szkolnej Drużyny Pożarniczej. Niewątpliwą atrakcją była tresura piesków, zaprezentowana przez ich właścicielki i pasjonatki, uczennice naszej szkoły. Dbający o zdrowie mogli tego dnia dokonać pomiaru składu ciała i uzyskać wskazówki dietetyczne.

Na ORLIKU animatorzy sportowi przygotowali konkursy, mecz piłki nożnej i różne zabawy zręcznościowe. Najmłodsi uczestniczyli w lekcji „Pierwszy krok w tenisie” .

Wszystkim uczestnikom festynu dopisały humory. Dzieci dostały upominki ufundowane przez radę osiedla i rodziców. Nie zawiodła także pogoda, która swoje deszczowe oblicze pokazała tuż po imprezie.:-)

Podsumowała

Pani Angelika Szymczyk