ROK SZKOLNY 2012/2013

Konkurs prezydencki „Ośmiu wspaniałych”

Po raz trzynasty wolontariusze ze Szkolnego Klubu Tolerancji przystąpili do konkursu prezydenckiego „Ośmiu wspaniałych” organizowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu miasta Bydgoszczy.

Dwie aktywne i bystre uczennice klasy IIIC –Weronika Nowak i Patrycja Psarska- spisały się doskonale podczas przesłuchania przed kapitułą konkursu! Obie uzyskały prestiżowy tytuł LAUREATEK i znalazły się wśród ośmiu wspaniałych z miasta Bydgoszczy!!!Nigdy przed nimi nie mieliśmy dwóch naraz laureatów tego zaszczytnego konkursu przeznaczonego  dla młodzieży wrażliwej na los niepełnosprawnych ludzi. BRAWO!!!

Na zdjęciach Patrycja i Weronika w otoczeniu najsłynniejszych polityków bydgoskich-Panów Prezydentów i Przewodniczącego Rady Miasta - którzy szczerze gratulowali dziewczynom sukcesu.

WOLONTARIUSZE SĄ ZMĘCZENI…

Oznaki zmęczenia zawsze towarzyszą zbliżającemu się końcowi roku. Na odpoczynek zasłużyli także wolontariusze ze Szkolnego Klubu Tolerancji.

W mijającym roku szkolnym brali udział w akcjach świątecznych Caritasu. Zbierali żywność w marketach na Osowej Górze, organizowali pomoc w nauce, wsparcie dla dzieci w trudnej sytuacji. Przygotowali już po raz szósty Koncert dla Jarka . Objął on swoim zasięgiem także dwa inne osiedla. Pomagali niepełnosprawnym mieszkańcom osiedla  w ich domach.

Znakiem rozpoznawczym stały się galaretki, które uczniowie przygotowali w tysiącach kubeczków w celu sprzedaży i zdobycia środków na pomoc potrzebującym.

Wzięli także udział w konkursach prezydenckich o tematyce wolontarystycznej , co zakończyło się zdobyciem wyróżnień w „Ośmiu wspaniałych”.

Ostatnio wolontariusze pomagali przy organizacji Festynu Ekologicznego – roznosili ulotki i plakaty informacyjne, a w dniu imprezy przygotowali stoiska dla najmłodszych, przy których dzieci malowały, były malowane i częstowane.

W tym roku często zdarzało się widzieć uśmiech na twarzy osób, którym pomagali młodzi wolontariusze. Życzymy im miłych wakacji!!!