Organizowane i współorganizowane imprezy

Redakcja naszego MATRIX-a od lat stara się uczestniczyć w różnych formach aktywności kulturalnej na terenie osiedla, miasta i województwa.

Od roku 2008 redakcja gazetki, wraz z opiekunem – Marzeną Nowakowską, organizowała i współorganizowała szereg imprez, np.

1.  Warsztaty dla młodych reporterów i dziennikarzy  - Śladami Kapuścińskiego

W grudniu 2009 r. i  lutym 2010 r.  w naszym Gimnazjum 32 przy ul. Sardynkowej 7 odbyły się międzyszkolne warsztaty dziennikarskie. Gościliśmy redakcje zaprzyjaźnionych gazetek gimnazjalnych wraz z opiekunami. Spotkania służyły wymianie  doświadczeń oraz przygotowywały do międzygimnazjalnego konkursu reporterskiego „Śladami Kapuścińskiego”.

Część warsztatową prowadzili: p. Alicja Dużyk – ówczesna redaktor naczelna Bydgoskiego Informatora Kulturalnego oraz p. Piotr Pieńkowski - były wydawca Świata Gier Komputerowych, redaktor czasopisma Sfera.

2.   Warsztaty artystyczne  - Zdobienie szkła techniką de coupaque

W I semestrze 2011/2012 w Gimnazjum w Brzozie Bydgoskiej współorganizowaliśmy warsztaty artystyczne. Zajęcia prowadziła p. Aneta Siernicka – wychowawca świetlicy w Brzozie. Gimnazjaliści z Bydgoszczy mieli okazję wymienić doświadczenia z gimnazjalistami z Brzozy.

Prace, jakie wówczas powstały mogłyby bez wstydu stanowić ozdobę niejednego lokalu. W  XVII numerze MATRIX-a zamieściliśmy obszerny fotoreportaż z warsztatów.

3.  Bydgoski Festiwal Nauki

W dniach 4-5 listopada 2011 r. współpracowaliśmy podczas organizacji Festiwalu Nauki  w Zespole Szkół nr 32 w Bydgoszczy.  Redakcja naszej gazetki  wcielała się w role Platona,  Hypatii, czy Demokryta i, przedstawiając historię filozofii w pigułce, reklamowaliśmy nasze gimnazjalne progi.

4.  XX szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Finały WOŚP w naszej szkole to wieloletnia tradycja. W tym roku, po raz 15-ty jednym z organizatorów imprezy w ZS nr 27 była pani Marzena Nowakowska, opiekunka naszego zespołu redakcyjnego gazetki Matrix. Do organizacji szkolnego WOŚP-a zaangażowała całą naszą redakcję i wszystkich współpracowników. Na auli szkolnej, tym razem wyjątkowo nie w piątek, a w czwartek – 5 stycznia 2012 r., odbyła się ponad godzinna impreza muzyczno – taneczna  z udziałem naszych uczniów, absolwentów oraz zaproszonych gości, po której wszyscy udali się na dużą salę gimnastyczną, gdzie, tradycyjnie, odbył się mecz  siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Dochód z całej imprezy przekazany  został na XX WOŚPUśmiech.

5.  Bydgoski Festiwal Kultury w Zespole Szkół nr 32 w Bydgoszczy

W dniach 16-17 listopada 2012 r., podobnie jak w roku minionym, redakcja naszej gazetki gimnazjalnej zaproszona została do udziału w dużej imprezie kulturalnej, zorganizowanej na bydgoskim Górzyskowie. Tym razem tematem była historia kultury, pokazanie jej różnorodności i ogromnego wpływu na rozwijającą się cywilizację.

Członkowie redakcji Matrix-a  wystąpili  w roli aktorów Teatru Gazetki Matrix, by zaprezentować mitologie z różnych stron świata. Nawiązaliśmy do mitologii nordyckiej, greckiej, rzymskiej, egipskiej, perskiej, słowiańskiej i wielu innych, często naszym widzom nieznanych, wierzeń z prehistorii.

Nasze występy były oceniane przez zwiedzających i w rankingu wszystkich atrakcji przygotowanych podczas tych dni zajęliśmy 6. pozycję na  ponad 30 stanowiskUśmiech.

6.  XXI szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

I już minął kolejny rok, ponieważ mamy za sobą XXI  szkolny finał WOŚP, w który tradycyjnie włączył się nasz matrixowy zespół redakcyjny. Członkowie naszej gazetki – Klaudia i Kacper pełnili role konferansjerów. Tym razem szkołę reprezentowały dwa zespoły muzyczne, pozostałe występy – zapewnili zaproszeni goście. Było naprawdę głośno i szczodrze wrzucano grosiki do puszek – tym razem w celu radowania najmłodszych i godnego ratowania seniorów. W XVIII numerze Matrixa zamieściliśmy fotorelację z tego wydarzeniaUśmiech.