Działalność w ramach projektu-Gimnazjum z przyszłością-wrzesień-grudzień2011

W GIMNAZJUM NR 32 W BYDGOSZCZY

UCZNIOWIE UCZESTNICZĄCY W PROGRAMIE „GIMNAZJUM Z PRZYSZŁOŚCIĄ”

AKTYWNIE ROZWIJALI SWOJĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI

PODCZAS WYCIECZEK ORAZ SPOTKAŃ Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI

W ramach językowego kursu  języka niemieckiego pod patronatem programu „Gimnazjum z przyszłością”  wraz z grupą uczniów z Bawarii wzięliśmy udział w wycieczce do Gdańska. Było to spotkanie z  historią oraz spojrzenie na współczesny ośrodek kulturalny i turystyczny okiem młodych ludzi z dwóch różnych kultur. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności z zakresu  języka niemieckiego. Międzynarodowy charakter tego spotkania pozwolił uczniom otworzyć się oraz przełamać wszelkie bariery językowe.

Ta sama grupa wzięła również udział w wycieczce do Torunia, podczas której zorganizowaliśmy dla uczniów grę uliczną „Stadtvallye”. Było to integracyjne doświadczenie, pozwalające uczniom zdobywać informacje i przetwarzać je w sposób twórczy i spontaniczny.

26 września odbyło się spotkanie grup z języka angielskiego z gośćmi z Wielkiej Brytanii. Byli to Laura i Anthony z Chester. Uczniowie mieli szansę rozmowy z osobami mieszkającymi na co dzień w kraju anglojęzycznym, brali z nimi udział w zajęciach, podczas których przeprowadzili wywiad z gośćmi. Pomogło to bardzo w przełamaniu barier językowych.

Grupa biorąca udział w zajęciach z chemii wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem głównym było odwiedzenie Centrum Nauki „Kopernik”. Było to integracyjne spotkanie z nauką, ekspertami i doświadczeniami pogłębiającymi wiedzę i twórcze myślenie uczniów. Poza tym uczestnicy wycieczki odwiedzili muzeum  w Pałacu Kultury  i Nauki, zwiedzając wystawę dotyczącą ewolucji oraz Bibliotekę Uniwersytecką.

9 grudnia odbyła się wycieczka grup biorących udział w programie „Gimnazjum z przyszłością”, w ramach zajęć z języka angielskiego. Celem tej wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat własnego regionu oraz zebranie materiałów potrzebnych do stworzenia przewodnika po Bydgoszczy w języku angielskim. Zwiedzaliśmy najważniejsze muzea bydgoskie oraz najważniejsze miejsca w Bydgoszczy takie jak: Wyspa Młyńska, Stare Miasto, ulica Mostowa,. Uczniowie mieli również szansę przenieść się na chwilę w czasie odwiedzając kawiarnię PRL a zaraz po tym powrócić do współczesności zwiedzając stadion Zawiszy. Wycieczkę zakończyło spotkanie z naturą w bydgoskim Parku Fauny i Flory.