ROK SZKOLNY 2011/2012

PIERWSZA Z OŚMIU

Corocznie dla młodych wolontariuszy organizowany jest konkurs OŚMIU WSPANIAŁYCH , który wyłania i promuje najciekawsze młodzieżowe inicjatywy związane z pomocą potrzebującym. W tym roku laureatką konkursu została Patrycja Glander, wolontariuszka z klasy trzeciej naszego gimnazjum. Kapituła konkursu  doceniła jej wszechstronne działania na rzecz innych, energiczność i otwartość.

Patrycji gratulujemy i będziemy trzymać za nią kciuki podczas prezentacji konkursowych w Warszawie, gdzie w kwietniu będzie reprezentowała wolontariuszy z naszego regionu.

Brawo!

Pierwsza akcja Szkolonego Klubu Tolerancji w nowym roku szkolnym

Wakacje, wakacje i już jesteśmy w szkole. Wolontariusze z trzecich klas opuścili nasze szeregi, ale okazało się, że rosną godni następcy! W roku szkolnym 2011/2012 swoją pracę na rzecz innych zadeklarowało około siedemdziesięciu uczniów, w tym trzydziestu z klas pierwszych. Inauguracyjnym działaniem była sprzedaż cegiełek Caritasu, dochód z której jest przeznaczony na pomoc w wyposażenie dzieci do szkoły! Tak jak głosi nazwa akcji Z uśmiechem do szkoły, wolontariusze ruszyli z uśmiechem na osiedle, by przekonać mieszkańców, że warto pomagać! Dzięki wytrwałości kwestujących udało się zebrać niezłą sumkę, która zasili konto Caritasu i pomoże dzieciom. A wolontariuszom zbiórka dała wiele satysfakcji, a często bywała nauką przekonywania , gdy natrafili na rozmówcę, który zapomniał jakoś o solidarności z innymi…

Na zdjęciach nasi niezmordowani wolontariusze

wolontariusze

Wrzesień 2011r.

Już po raz piąty wolontariusze działający w Szkolnym Klubie Tolerancji zorganizowali ognisko dla niepełnosprawnych dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im.M.Grzegorzewskiej w Bydgoszczy.

Opiekunowie-p.Dorota Firmowska oraz p.Krzysztof Nowaczyk przywieźli grupę najbardziej zasłużonych wychowanków, by mogli z nami spędzić ten piękny dzień wrześniowy. Przygotowaliśmy dla nich mnóstwo kiełbasek, które wspólnie smażyliśmy przy ognisku. Razem też śpiewaliśmy harcerskie piosenki i opowiadaliśmy niezwykłe historie.
Miejsce na ognisko udostępnił nam pan Leśniczy koło swojej leśniczówki. Tam bezpiecznie mogliśmy spędzić czas, bawiąc się, grając i śpiewając.

podopieczni i wolontariusze

p.Górski i wolontariusze