ROK SZKOLNY 2010/2011

Szkolny Klub Tolerancji zainaugurował rok szkolny 2010/2011 ogniskiem integracyjnym w osowogórskim lesie. Były kiełbaski, wspólne śpiewy i zabawy na świeżym powietrzu.

****************************************************************************

„JARKOWI” PO RAZ CZWARTY"

Od 16 listopada wolontariusze rozpoczęli działania w ramach KONCERTU DLA JARKA. To już czwarta impreza tego typu, mająca konkretny cel – pomóc w zebraniu środków na rehabilitację bestialsko pobitemu Jarkowi Dyksowi.

Przedsięwzięcie przebiegało w kilku etapach. Najpierw w szkole odbyła się niecodzienna licytacja- uczniowie mogli bowiem nabyć przedmioty należące do ich wychowawców , a nawet dyrekcji. Szczęśliwcy wywalczyli także zaproszenie na obiad z jednym z nauczycieli. Tego dnia można było również kupić za symboliczną złotówkę łakocie i ozdoby przygotowane przez wolontariuszy. Następnie we współpracy z parafiami na Osowej Górze odbyły się zbiórki pieniążków, a zwieńczeniem wszystkiego był popołudniowy koncert , który miał miejsce w auli szkoły 23 listopada. Wystąpił zespół TO I OWO oraz młodzi, uzdolnieni absolwenci w pokazach akrobatycznych, tańcu nowoczesnym , występach wokalnych. Jarek Dyks z rodzicami towarzyszył tym działaniom.

Cieszy nas niesłabnące zaangażowanie wolontariuszy , całej społeczności szkolnej i osiedlowej. Jesteśmy szczęśliwi widząc co roku drobne postę py w rehabilitacji Jarka. Życzymy wytrwałości jego bliskim i pozdrawiamy wszystkich ludzi, którym dobro innych nie jest obojętne.

****************************************************************************

ANDRZEJKI NA GRANICZNEJ

Jak co roku wolontariusze wzięli udział w ANDRZEJKACH w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ul.Granicznej w Bydgoszczy. Pomogli wychowankom brać udział w konkursach, inicjowali wspólną zabawę, wielokrotnie wywołali uśmiech na twarzach dzieci.

Szkolny Klub Tolerancji  na Starym Rynku

8 lipca 2011 roku wolontariusze z naszego gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w prezentacji organizacji pozarządowych w ramach konferencji „Wolontariat dla demokracji”. Całą imprezę otworzył uroczyście Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. W ramach konferencji odbyły się liczne spotkania, dyskusje dające możliwość wymiany doświadczeń z gośćmi z krajów Europy.

Nasz klub przygotował stoisko, na którym przedstawiał swoje osiągnięcia, kroniki, prezentacje multimedialne dla bydgoszczan . Wolontariusze zorganizowali także konkurs rysunkowy dla dzieci pod hasłem POMAGAM INNYM. Główną nagrodą były bilety wstępu na pływalnię „Sardynka”.

Około godziny 18 pojawili się goście z krajów europejskich. Nasi uczniowie świetnie porozumiewali się z nimi w języku angielskim, a nawet włoskim. Spotkanie dało okazję do promocji działań klubowych- goście najbardziej byli zainteresowani cyklicznym koncertem charytatywnym DLA JARKA, także do popularyzowania idei wolontariatu wśród mieszkańców miasta oraz nawiązanie ściślejszej współpracy z organizacjami pozarządowymi ( na zaproszenie Urzędu Miasta w Bydgoszczy udział w prezentacji na Starym Rynku wzięło 6 organizacji oraz 8 szkolnych klubów wolontariatu).

Mimo deszczu, który towarzyszył nam tego dnia, zrealizowaliśmy zamierzone działania i udział w tym przedsięwzięciu oceniamy pozytywnie J

O dobrych nastrojach i odbiorze świadczą zdjęcia!

Stary Rynek