Szkolny Klub Wolontariuszy

Szkolny Klub Tolerancji(obecnie Szkolny Klub Wolontariuszy) działa od 2004r.

Został zainicjowany przez uczniów należących uprzednio do Szkolnego Klubu Europejskiego. Pomysł i idea klubu wiązały się z potrzebami środowiska młodzieży wrażliwej na problemy innych ludzi, szczególnie tych poszkodowanych przez los. Był też odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Osowej Góry.

Młodzież działa pod opieka p.A.Szymczyk  i J.Kwiatkowskiej.

Klub nawiązał współpracę z niepełnosprawnymi rówieśnikami z ośrodków szkolno- wychowawczych z całego województwa, która zaowocowała warsztatami plastycznymi , zabawami, wspólnie spędzonymi wigiliami, a także zorganizowaniem pięciu edycji konkursu wojewódzkiego „Ponad podziałami…” pod honorowym patronatem prezydenta m.Bydgoszczy. Młodzież SKT włączyła się też w szeroko rozumianą pomoc na rzecz Jarka Dyksa- chłopaka pobitego tragicznie przez chuliganów, organizując dla niego dwie edycje koncertów z udziałem mieszkańców Osowej Góry.

Konkursy i działania klubu były świadectwem chęci dostrzeżenia problemów ludzi żyjących wśród nas , przyczyniły się  do rozwinięcia współpracy ze środowiskami młodzieży niepełnosprawnej, pokazały ich problemy i pragnienia, stworzyły nowy wymiar człowieczeństwa.

Działania klubu mają na celu popularyzować idee wolontarystyczne wśród gimnazjalistów oraz uwrażliwić ich na potrzeby drugiego człowieka, umożliwiają kontakt pragnących działać z potrzebującymi pomocy.

SKT w ramach swoich działań nawiązał współpracę z Urzędem Miasta-Wydziałem Edukacji, Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej, z organizacjami pozarządowymi: bydgoskim hospicjum, oddziałem PCK, Caritas, organizacją Podaj rękę, czynnie włączając się w organizowane przez nie akcje.