ROK SZKOLNY 2016/2017

Chrzest nowych wolontariuszy.

Już po raz piąty w październiku odbył się tradycyjny chrzest nowych wolontariuszy.

Młodzi uczniowie musieli wykazać się odwagą, dobrym smakiem i doskonałą pamięcią. Było wesoło i smacznie!

Spotkanie zakończyło się złożeniem przysięgi wolontariackiej i rozdaniem pamiątkowych dyplomów!

Bądźcie zawsze gotowi do niesienia pomocy innym! BRAWO!

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

Dało się to poczuć podczas kiermaszu świątecznego, który po raz kolejny miał miejsce

w Zespole Szkół nr 27.

Swoje stoisko przygotowali wolontariusze, którzy postanowili przeznaczyć zebrane środki

na zakup upominków dla młodszych uczniów i organizację spotkania wigilijnego.

Do imprezy przygotowywali się od pewnego czasu.

Co tydzień na dodatkowych zajęciach technicznych przygotowywali zakładki, kartki i ozdoby świąteczne.

W przeddzień kiermaszu wzięli udział w warsztatach wykonywania ozdób, które poprowadzili nauczyciele z technikum ogrodniczego.

Na zdjęciach poniżej ozdoby wykonane na zajęciach dodatkowych  przez uczennice klasy 3c i 3b oraz uczniowie sprzedający je  podczas kiermaszu 2 grudnia 2016r.

DZIELĄ SIĘ SERCEM

5 grudnia 2016 roku odbyła się gala XIV edycji konkursu „Bydgoski Wolontariusz 2016”. Kapituła konkursu postanowiła wyróżnić Adriannę Dirską i Marię Niemczewską, uczennice klasy 3b naszego gimnazjum. Dziewczynki na co dzień niosą bezinteresowną pomoc wszystkim potrzebującym w swoim środowisku i dzielą się tym, co najważniejsze- życzliwością i sercem.

Światełko dla najmłodszych podopiecznych szpitala dziecięcego

Po raz kolejny wolontariusze obdarzeni talentem aktorskim odwiedzili w przededniu Świąt Bożego Narodzenia dzieci ze szpitala przy ul.Chodkiewicza w Bydgoszczy. W przygotowanym przedstawieniu skłonili wszystkich do refleksji nad codziennością, nad zachowaniem ludzi, którzy w pogoni za dobrami materialnymi zapomnieli o najważniejszych wartościach. Przypomniało o nich zapalone przez uczniów światełko! Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, składania życzeń i wspólnego poczęstunku.

Tegoroczną Wigilię dla dzieci rozpoczęliśmy śpiewem kolęd przy akompaniamencie gitary, na której zagrał Adrian-nasz kolega z klasy 2C. W rolę Gwiazdora wcielił się Błażej, a jego elfem była Martynka. Radosna atmosfera udzieliła się zarówno zaproszonym gościom, jak i organizatorom bożonarodzeniowego spotkania. Cieszyliśmy się, że odwiedził nas Pan Dyrektor i posmakował pysznego barszczu przygotowanego przez Panie z naszej szkolnej stołówki, którym z całego serca dziękujemy za wszelką pomoc!

„ Stoisko”

Wielkanoc nie będzie nikogo straszyć niedostatkiem - już gromadzimy środki konieczne na ten cel podczas zawodów pływackich na basenie „Sardynka”!

„ Kilometry dobra”

Nasi wolontariusze podjęli wyzwanie Caritas w akcji, która miała na celu zebranie złotówek dla potrzebujących pomocy! Wystarczyło kilka galaretkowych wtorków i zebrali półtora kilometra złotówek, które pięknie nakleili na taśmy i zawieźli do siedziby organizacji. Znów można było na nich liczyć!Dziękujemy!!!

„Festyn 2017”

Jak co roku nasi wolontariusze ustawili stoiska pełne niespodzianek podczas festynu rodzinnego organizowanego przez naszą szkołę oraz Radę Osiedla Osowa Góra. Malowanie twarzy, konkursy plastyczne, wspólne tańce i śpiewanie to już tradycja w naszym wykonaniu. Jak zwykle byliśmy niezawodni!

„Festyn 2017”

Kilometry złotówek