ROK SZKOLNY 2015/2016

Zaczynamy działać w nowym roku szkolnym 2015/2016!

Już 11.09.br.odbył się chrzest nowych wolontariuszy uroczyście przyjętych do Szkolnego Klubu Tolerancji. W radosnej atmosferze przeszli przez szereg niebezpiecznych zadań, by udowodnić swoją gotowość do niesienia pomocy innym. Są już w naszych szeregach i chcą działać! BRAWOOO

***********************************************************************************

Kolędnicy- wędrownicy z Osowej Góry,

odwiedzili dzisiaj z rana szpitalne mury!

17 grudnia grupa teatralna z naszego gimnazjum odwiedziła chore dzieci ze szpitala przy ul. Chodkiewicza. Uczniowie przedstawili historię z Betlejem w nawiązaniu do współczesnej sytuacji człowieka i w oprawie muzycznej granej na żywo na instrumentach.

Na zakończenie zostały wręczone życzenia i stroiki przygotowane pod czujnym okiem pani Agnieszki Braniewskiej.

Prawdziwą furorę zrobiła odśpiewana i odtańczona w rytmie rockendrola kolęda „Kolędnicy- wędrownicy”. Skaczący królowie, wyginający się pastuszkowie i roztańczone anioły wywołały uśmiech na twarzach chorych dzieci. A o to chodziło.

Wiadomości Szkolnego Klubu Tolerancji:

Święto amerykańskie w naszym wydaniu!

Co roku świętujemy słynne Halloween!

Tym razem wolontariusze spotkali się na oglądaniu horrorów!

Przeżyli chwile grozy i niesamowitości, bawiąc się  i ucząc, jak radzić sobie ze stresem!

Co roku nasi wolontariusze organizują ognisko dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im.M.Grzegorzewskiej. Starają się, by nie zabrakło pysznych kiełbasek i napojów.Tym razm było bardzo gorąco, więc zabawa z wodą był wielką atrakcją.Pan Leśniczy jak zawsze przygotował dla nas palenisko,ogień przyjemnie płonął, a nad nim rozchodził się zapach pieczonych smaczności. Był czas na grę w piłkę i śpiew- dziękujemy panu Radkowi za gitarę, panu Romanowi za humor, a pani Kasi za opiekę.

W tym roku, podczas festynu osiedlowego, wolontariusze obsługiwali stoiska dla dzieci- uczyliśmy tańca, malowaliśmy twarze, robiliśmy tatuaże, można też było wziąć udział w konkursie plastycznym. Wszystko to w ciepłej atmosferze czerwcowego słońca i pogody graniczącej z tropikalną...Już tęsknimy za wakacjami!