„Bydgoska podróż do przeszłości” -listopad 2013

W dniach  15 – 16 listopada 2013 r. czworo uczniów naszego gimnazjum realizowało projekt edukacyjny pod tytułem „Bydgoska podróż do przeszłości”  w ramach Festiwalu Historii odbywającego się  w Zespole Szkół nr 32 w Bydgoszczy przy ul. Kruczej 5a.

Weronika Adamczak, Oliwia Cholewczyńska, Szymon Jabłoński oraz Julia Persak, pod opieką pani Marzeny  Nowakowskiej, przygotowali prezentację oraz konkurs dla mieszkańców osiedla i miasta, poświęcone historii naszego miasta. Weronika i Julia – prowadziły prezentację z wykładem na temat dawnej Bydgoszczy i miejsc, których już nie ma, a Oliwia i Szymon – organizowali konkursy wiedzowe, oparte na samodzielnie przygotowanych zadaniach konkursowych z fotografiami. Wspomagał ich uczeń SP 64 w Bydgoszczy – Dominik Nowakowski, który zajmował się stroną multimedialną wsttawy i projektu. Dla uczestników konkursów przygotowane były dyplomy i upominki.

Sala poświęcona historii grodu nad Brdą, wyposażona w fotografie, albumy i eksponaty pochodzące z prywatnej kolekcji pani Marzeny Nowakowskiej, cieszyła się zainteresowaniem zwiedzających. Nasi uczniowie wspaniale wywiązali się z zadania. Byli świetnie przygotowani, profesjonalnie organizowali zajęcia i byli sowicie nagradzani brawami  zwiedzających osób.

Szczegóły na stronie: http://pieknyumysl.eu/festiwale/festiwal-historii/idea