Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Sztuka wyboru

Sztuka wyboru

 

 Konkurs  Sztuka wyboru to wspólny projekt Urzędu Marszałkowskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji  w Bydgoszczy realizowany od roku szkolnego 2011/2012 w dwóch kategoriach: filmowej i graficznej.

 

Ideą projektu jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorakie problemy i zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a będące wielokrotnie podłożem przestępstw. Nowatorskim rozwiązaniem, zaproponowanym w tym projekcie jest porzucenie sztywnych, skostniałych, nieinteresujących młodzieży form przekazu i promowanie działań, które angażują równocześnie obie strony, tj. młodzież oraz ich opiekunów. Kluczowym jest tu fakt, iż w obecnych czasach niestety coraz trudniej jest rodzicom, pedagogom oraz innym osobom odpowiedzialnym za wychowanie młodzieży, dotrzeć do młodych, skupić ich uwagę tak, by mieć możliwość przekazania im istotnych treści. Oba te światy bowiem z uwagi na postęp, w tym także technologiczny, oddalają się od siebie coraz bardziej. Tak więc praca nad projektem konkursowym ma z założenia być płaszczyzną, która połączy dwa aspekty: przekazanie konkretnej wiedzy na temat zagrożeń, form obrony przed nimi oraz przyjęcie, „przetrawienie” tejże wiedzy przez młodych ludzi, co ułatwiać ma ciekawa dla nich forma prac konkursowych.

Założeniem projektu jest zatem wykorzystanie posiadanych przez dzisiejszą młodzież umiejętności technicznych, jej znajomości nowoczesnych technologii w dobrym, pożytecznym społecznie celu, jej aktywizacja na rzecz słusznych działań. Forma ma w tym przypadku służyć pozytywnemu, użytecznemu społecznie celowi i jednocześnie ukierunkować kreatywność, pomysłowość oraz zdolności artystyczne młodych ludzi, na tworzenie czegoś konstruktywnego, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, którymi bardzo często fascynują się młodzi ludzie.

 

Opiekunowie projektów Sztuki wyboru, w naszym gimnazjum:

  • w kategorii filmowej  –  p. Marzena Nowakowska(I i II edycja)
  • w kategorii graficznej – p. Waldemar Parszyk(I edycja)

 

Warsztaty Sztuki Wyboru w 2015 roku


Relacja z gali finałowej listopad 2012 

 

Film, którym wygraliśmy

 

Gala finałowa I edycji 2011

 

Film, którym zdobyliśmy II miejsce



Poniżej kilka słów na temat każdej edycji:

Poniedziałek, 2021-03-01

Imieniny: Albina, Antoniny
Marzec
pnwtsrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Zaloguj się