Szkoła Podstawowa nr 64

Religia

Wydarzenia Wielkiego Tygodnia i Święta Wielkanocne.

Czas Wielkanocny w liturgii Kościoła.  

Witajcie aniołki ;-) Pozdrawiam Was serdecznie. Przesyłam ( w plikach do pobrania! )plakat do obejrzenia, abyście przypomnieli sobie wydarzenia, które przeżywamy w Wielkim Tygodniu. (plakat do obejrzenia) oraz kolorowanki dotyczące nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pamiętajcie o modlitwie za Wszystkich, zwłaszcza za dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, za Wasze Rodziny i klasy. Życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i spokoju. Trzymajcie się dzielnie. Wszystko będzie dobrze! Pozdrawiam i do zobaczenia;-) ks. Zbyszek

 

17.04.2020

Witajcie aniołki po Świętach Wielkanocnych ;-) Pozdrawiam Was serdecznie oraz Waszych Rodziców.  Pamiętajecie, że Pan Jezus bardzo nas kocha, jest z nami zawsze i wszędzie i czeka na Was w Komunii Świętej. Ta wielka i ważna uroczystość zbliża się i nadejdzie. Może troszkę później w tym roku, ale nadejdzie. Modlimy sie o to wszyscy! Pamiętajcie! Jeżeli ktoś z Was ma karty pracy do religii w domu, możecie robić w nich kolejne zadania, jeśli chcecie. Większość z nich jest bardzo prosta. Najważniejsze, żeby nie zapominać o modlitwie za siebie, swoje Rodziny, za wszyskich chorych i cierpiących, za tych, którzy pomagają chorym i starszym. Najważniejsza jest MIŁOŚĆ! Bądźcie dobrzy i kochani! 

Modląc się, utrwalimy sobie modlitwy z katechizmu. Jest możliwość poznać także inne modlitwy i się ich nauczyć, jak np. różaniec czy koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam wszystkich także do wspólnej modlitwy rodzinnej!  Powtarzajcie sobie co jakiś czas formułę spowiedzi! To wszystko jest ważne i będziemy z tego korzystać. 

W załączeniu przesyłam Wam 2 pliki: rachunek sumienia z pytaniami - pomoże Wam lepiej przygotowac się do spowiedzi i 7 sakramentów świętych na kolorowych obrazkach. Przypominamy sobie i powtarzamy 7 sakramentów świętych. Kto może, niech sobie wydrukuje i wklei  siedem obrazków z sakramentami do zeszytu od religii.  

Raz na tydzień coś sobie zrobimy. Pamiętajcie o śpiewaniu piosenek. Kto śpiewem się modli, dwa razy się modli. 

Bądźcie dzielni i trzymajcie się zdrowo, radośnie i z pogodą ducha.  Wszyscy na Was czekają i patrzą jak sobie radzicie. Pan Jezus też patrzy i czeka!!!

Pozdrawiam i do zobaczenia. ks. Zbyszek

 

24.04.2020

 

Witam serdecznie.;-) Przeżywamy czas Wielkanocny. Kolejne zadanie to przypomnienie sobie darów i owoców Ducha Świętego. Wszystkie one płyną z mocy Zmartwychwstania Pana Jezusa. Katechizm wymienia co prawda 7 darów Ducha Świętego, już się ich uczyliśmy. Przypomnijcie je sobie. Ale owoców Ducha Świętego, o których wspomina Pismo Święte, jest całe mnóstwo. Mamy o nie prosić w modlitwie i żyć nimi na co dzień. Na zalączonej planszy znajdziecie najważniejsze z nich, przypisane do poszczególnych owoców, które przecież lubimy jeść i są bardzo zdrowe i pożyteczne dla naszego życia i zdrowia. Podobnie jest z owocami Ducha Świętego. Są dobre i pożyteczne dla naszego zdrowia i życia duchowego. Pomagają nam żyć prawdziwie po chrześcijańsku. Pokolorujcie planszę, a dary i owoce Ducha Świętego wypiszcie w zeszycie do religii. Miłej zabawy i nauki. Pozdrawiam. ks. Zbyszek

 

08.05.2020

 

Witam Wszystkich serdecznie;-) Mamy już miesiąc maj. To czas, w którym szczególnie czcimy Maryję - Matkę Bożą. Wraz z całym stworzeniem budzącym się wiosną do życia, oddajemy cześć Bogu, wielbimy Go i dziękujemy za dar nowego zycia w Jezusie Chrystusie. Czynimy to przez szczególne wstawiennictwo Matki Bożej podczas tak zwanych nabożeństw majowych. Na tych nabożeństwach śpiewamy litanię loretańską do Matki Bożej oraz modlitwę " Pod twoją obronę..." Jest to dobry czas, aby przypomnieć sobie te modlitwy i modlić się razem ze wszystkimi przez wstawiennictwo Matki Bożej. Przesyłam Wam w załącznikach litanię loretańską i związane z tą modlitwą zadania. Krzyżówkę rozwiążecie przy pomocy modlitewników.;-) Życzę miłej pracy i dobrej modlitwy. Pozdrawiam. ks. Zbyszek

 

15.05.2020

 

Witam Wszystkich serdecznie;-) W liturgii Kościoła przeżywamy czas Wielkanocny. W plikach do pobrania - załącznikach przesyłam Wam nowe zadania, które pomogą Wam odkrywać jak piękne i kolorowe jest życie z Jezusem, który z miłości dla nas i dla naszego zbawienia umarł na krzyżu i zmartwychwstał.  Poznajemy to wszystko ze storzonego świata, który nas otacza i z Biblii - Pisma Świętego, które jest Słowem Miłości skierowanym od Boga do ludzi. Życzę Wszystkim miłej zabawy, kolorowania i poznawania Boga;-)  Pozdrawiam - ks. Zbyszek.

 

22.05.2020

Witam serdecznie;-) 18.05.2020 obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Przesyłam Wam do obejrzenia prezentację dotyczącą papieża. To taka krótka i bardzo dobra forma przypomnienia sobie życia i nauczania papieża Jana Pawła II. Jest tego bardzo dużo w internecie. Miłego oglądania.;-) Zachęcam, aby od czasu do czasu przypominać sobie nauczanie Jana Pawła II. Pozdrawiam - ks. Zbyszek

 

29.05.2020

Witam serdecznie;-) Zbliża się Dzień Dziecka;-) Wszystkim życzę Błogosławieństwa Bożego, zdrowia, radości, spełnienia marzeń, super ocen na świadectwie i wszelkiego dobra dla Waszych Rodzin. Nic nie zadaję. Proszę jedynie, abyście pamiętali w modlitwie o wszystkich dzieciach, szczególnie chorych i samotnych. Niech każdy pomodli się również za swoją klasę;-) oraz za Rodziców, dziękując za dar życia i wszelkie dobro;-)

Pozdrawiam Wszystkich i polecam w modlitwie - ks. Zbyszek